Paskutiniu metu Audiotekoje sparčiai daugėja audioknygų. Kiekvieną savaitę Audioteka išleidžia bent vieną audioknygą — o dažnai lentynas papildo ir naujos kitų leidyklų išleistos audioknygos, kurias Audioteka tik platina.
Viena vertus – smagu, kad galima rinktis vis iš platesnio audioknygų asortimento. Atsiranda ir viena kita fantastinė ar fentezi audioknyga, daugėja grožinės ir negrožinės literatūros pasirinkimas.
Bet…
Vis dažniau nutinka taip, kad tikrai gera saviugdos audioknyga (mano kuklia nuomone!🙄) lieka bemaž nepastebėta…
Todėl šiandien noriu pasidalinti penkiomis audioknygomis, kurios, mano manymu, turėtų būti kiekvieno besidominčio saviugda ir vertinančio nuolatinį tobulėjimą lentynoje — kadangi jas reikia klausyti vėl, ir vėl, ir vėl.
Ir trumpai pasidalinsiu kodėl.
5 audioknygos, kurių (greičiausiai) dar negirdėjai. O turėtum!
Žinoma, galbūt aš ir klystu — jei taip nutiko, būtinai parašyk komentaruose kurias knygas jau klausei ar skaitei.
Štai tos penkios audioknygos, kurios, mano manymu, yra vertos tavo dėmesio:
1. Ryan Holiday — „Kliūtis paversk galimybėmis“
Ryan Holiday — Lietuvoje dar neatrastas autorius, bet mane jo gyvenimo filosofija labai žavi. Ta filosofija — tai modernusis stoicizmas. Ir šioje knygoje jis kalba apie daugybę pamatinių stoicizmo principų.
Man asmeniškai stoicizmas labiausiai asocijuojasi su dėmesio sutelkimu į tai, ką gali kontroliuoti ir priėmimu bei paleidimu to, ko kontroliuoti negali, ir šioje audioknygoje — per įvairias istorijas ir įtraukiančius pasakojimus — tas principas puikiai atsiskleidžia.
Kaip gali numanyti iš pavadinimo, knygos centrinė tema – gebėjimas į kasdienius iššūkius, skausmingas ar sudėtingas situacijas, pažvelgti kaip į galimybę paaugti tau, kaip asmenybei.
Ir nors Lietuvoje ši knyga dar mažai žinoma, viešai ją rekomenduoja tokios įžymybės kaip Arnold’as Schwarzenegger’is, hip hopo ikona LL Cool J, knygos „Meno karas“ autorius Steven Pressfield ir, žinoma, knygos „4 valandų darbo savaitė“ autorius Tim Ferriss, kuris didele dalimi atsakingas už tai, kad aš apskritai atradau šią audioknygą.
(beje, galiu atskleisti tau vieną paslaptį: dar viena suuuperinė Ryan Holiday knyga šiuo metu yra verčiama į Lietuvių kalbą ir taip pat greitu metu bus įgarsinta!!!)
2. Gary Keller (su Jay Papasan) — „Tik vienas dalykas“
Šią knygą pirmą kartą perklausiau 2017-tais metais ir, nors ir tada ji mane sužavėjo, jos tikrosios galios nepajutau iki 2019-tųjų, kuomet ji galiausiai pasirodė Audiotekoje.
Tais metais ją perklausiau 4 kartus, ir po kiekvieno karto įgyvendinau po vieną didžiulį pokytį tame, kaip veikiu — profesiniame arba asmeniniame — gyvenime.
Pvz. vienas svarbus pokytis, kurį padariau po trečiojo perklausymo (ir kurį gali būti sunku suprasti neperklausius audioknygos) — tai savo kalendoriuje visiškai užblokavau laiką nuo 8.30 iki 12.00 savo svarbiausiam dalykui.
Kas yra tas svarbiausias dalykas — gali kisti. Bet dažnai tai bus kažkoks vienas projektas, kuris ir yra tas vienas dalykas, kurį galiu padaryti, kad jį padarius, visa kita taptų nesvarbu ar nebebūtina.
Tai reiškia, kad jeigu tau pavyko susitarti su manim susitikimui dar iki pietų — vadinasi tu esi (arba turi potencialo tapti) svarbi tuo metu mano vykdomo man be galo svarbaus projekto dalis.
Be kita ko iš šios knygos išmoksi:
- Kaip gyvenime pritaikyti Pareto 80/20 taisyklę
- Kokie klausimai padeda išsigryninti prioritetus
- Kaip išmokti pasakyti „Ne“ (ir kaip atsirinkti kam sakyti „Taip“)
- Kaip turėti daugiau laiko savo asmeniniam gyvenimui
- Kiek realiai mums kainuoja „multi-taskingas“
- Kaip veikia valia, ir kaip ją ugdyti
- Ką daryti su visais skubiais darbais, kol esi užsiėmęs savo „Vienu dalyku“
2019-taisiais metais tai buvo mano labiausiai rekomenduojama audioknyga ir jei iki šiol neparekomendavau tau jos — tai greičiausiai tik dėl to, jog maniau, kad jau ją perklausei.
Audiotekoje „Tik vienas dalykas“ rasi štai čia.
Judam toliau.
3. Michael E. Gerber — „Verslo mitas“
„Bet juk šita knyga apie verslą!“ — jau girdžiu tave sakant.
Ir taip, ir ne.
Jeigu domiesi saviugda ir dar neužsiimi kažkokia individualia veikla, nesi laisvai samdomas darbuotojas ar pan. — esu tikras, kad bent jau galvoji apie tai.
Ir šią knygą tikrai labai rekomenduoju nepriklausomai nuo to ar jau turi verslą, ar šiuo metu užsiimi kažkokia individualia veikla. Ir net jei dar tik galvoji apie tai. Ypač jeigu dar tik galvoji apie tai: savo nuosavą verslą, nuosavą kavinę, agentūrą, konsultacinę ar bet kokią kitą laisvai samdomą veiklą.
Trumpai kas tai per mitas.
Michael E. Gerber, verslo mitu vadina vieną klaidingą prielaidą, kurią daro bemaž visi pradedantys verslininkai. Tai, jo manymu, yra pagrindinė priežastis kodėl 80% verslų žlunga dar net neįsibėgėję – per pirmuosius 5-erius metus.
Ši klaidinga prielaida skamba taip: jeigu moki gerai atlikti tam tikrą techninį darbą (programuoti, administruoti įmonių socialinius tinklus, rašyti tekstus, ruošti kavą ir pan.), vadinasi turi tinkamus įgūdžius pradėti šias paslaugas teikiantį verslą.
Ir visa ši knyga skirta tam, kad:
a) šį mitą išsklaidytų ir
b) praplėstų vaizdelį ir parodytų – kas iš tiesų yra verslas.
Dabar jau galiu drąsiai pasakyti, kad autorius visa tai aprašo tikrai labai tiksliai.
Žinoma, knyga neapsiriboja tik vaizdo praplėtimu – per pavyzdžius (ir tikrai įdomią istoriją), Gerberis perteikia ir kaip įvaldyti kiekvieną iš esminių verslo sričių – nuo tam tikrų veiklos procesų susisteminimo iki rinkodaros ir pardavimų.
„Verslo mitą“ Audiotekoje rasi čia.
Sekanti knyga.
4. Eliyahu M. Goldratt — „Tikslas“
Neklausę šios audioknygos dažnai galvoja, kad tai yra „dar viena nuobodi knyga apie tikslus ir kaip jų siekti“ — bet nieko panašaus!
Visų pirma ši knyga nėra apie tikslus.
„Ką??? Tai apie ką ji?!“ — girdžiu klausimą.
Hm… net nežinau kuo ko ir pradėti.
Gal pradėkim nuo formos, nes jau vien tai yra be galo įdomu. (tai ir bus visų antra)
Audioknygos forma — tai verslo romanas. Ką tai reiškia? Tai reiškia, jog knygą suklausysi su didžiausiu malonumu, nes čia yra ir pasakotojas, ir veikėjai, ir įdomi yrančios santuokos istorija.
Beje, romano liniją ruošė Jeff Cox, kurio specializacija yra būtent romanai.
Tuo tarpu Eliyahu M. Goldratt — šios knygos autorius ir buvęs vienas žinomiausių verslo našumo konsultantų (beje, knygoje ir veikėjas vardu Jona, atstojantis Yodos vaidmenį) — per šią knygą perteikia savo mąstymo principus ir apribojimų teorijos pagrindus.
Tai ir lengva, ir sunki knyga.
Lengva — dėl savo formos. Sunki — dėl to, kiek daug vertingų pamokų joje iš tiesų yra ir kaip plačiai tai galima taikyti. Nuo savo kasdienių užduočių prioritetų nustatymo iki didžiulių korporacijų našumo didinimo.
Šią knygą rekomenduoju jei:
- Nori išmokti sistemiškai spręsti bet kokias problemas
- Nori sužinoti kaip gali padaryti daugiau (darydamas mažiau)
- Nori išmokti mokytis ir mokyti
- Nori pamatyti kaip svarbu kelti teisingus tikslus (ir tikrinti prielaidas)
- Nori šiek tiek geriau suprasti kas yra gamyba ir kaip ten viskas veikia
Pasiklausyk bent jau 37 min. nemokamos ištraukos — ir viskas bus aišku.
Audioknygą „TIKSLAS“ (ir jos ištrauką) rasi štai čia.
Tęskime.
5. Robert T. Kiyosaki — „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“
Priėjome prie paskutinės knygos šiame sąraše, kuri, beje, Audiotekoje atsirado vos prieš kelis mėnesius — tai asmeninių finansų biblija, kuri ilgą laiką Lietuvoje buvo žinoma pavadinimu „Du tėčiai: turtingas ir vargšas“.
Galėčiau tikrai labai daug apie ją prirašyti, bet — pamaniau, kodėl gi geriau nepadaryti video? 😅
Taigi, kviečiu pasižiūrėti trumpą video, kuriame papasakosiu:
- Kokią vieną esminę pamoką išsinešiau iš šios audioknygos,
- Kas iš tiesų yra jos autorius ir kaip jis uždirba pragyvenimui,
- Ar tikrai ši istorija apie du tėčius yra tiesa,
- Ką Kiyosakis vadina „žiurkių ratu“ ir kodėl taip svarbu iš jo išsivaduoti,
- Kodėl autorius nerekomenduoja išeiti iš samdomo darbo (kol kas),
- Galiausiai, ką turi išmokti daryti jei nori daugiau uždirbti.
Taigi, kviečiu pažiūrėti šį video ir tuomet jau labai lauksiu tavo komentaro 😏
Audioknygą „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ rasi čia.
Taigi, turiu klausimą tau:
Ar bent vieną iš šių audioknygų visgi turi savo lentynoje? Kurią? Pasidalink komentaruose!
Linkėjimai,
Pasidalink: