Dirbti pradėjau būdamas vos 15-kos, bet dar beveik tiek pat metų (iki man suėjo 29-neri) į pinigus žiūrėjau labai atsainiai: daug keliaudavau, kasdien valgydavau kavinėse ar restoranuose, neapgalvojęs pirkdavau viską iš eilės (liko pinigų? vadinasi galima pirkti!). Žodžiu, būtinų būtiniausiai iki kito altyginimo išleisdavau viską, ką uždirbdavau praėjusį mėnesį. Geriausiu atveju, porą mėnesių pataupydavau kokiai tolimesnei kelionei su šeima.
Galiausiai, kiekvieno mėnesio pradžioje, sukandęs dantis laukdavau kito atlyginimo. Gink Die nepavėluotų!
Mano atlyginimas nuo to laiko didėjo ne vieną kartą ir, nors save įtikinėjau, kad pradėsiu taupyti tuomet, kai uždirbsiu daugiau, iš tiesų ilgą laiką niekas (išskyrus atlyginimo dydį) nesikeitė.
Ištaškydavau viską iki paskutinio cento.
Na, o būdamas dvidešimt devynerių, kaip jau minėjau anksčiau, išmokau taupyti. Taupymo pamatas buvo būtent biudžetas.
Sunku būtų nuginčyti biudžeto svarbą – jis tarsi apjungia viską, kas susiję su pinigais: taupymą (atsargai, investicijoms), skolų gražinimą (joms atidėti reikia iškart), racionalų išlaidavimą (pirk tai, ką suplanavai) ir pan. Biudžeto sudarymas ir šio finansinio plano laikymąsis – tai būdas su pinigais elgtis proaktyviai.
Tiesa, savo biudžeto ir įrankių, kuriuos naudoju budžetui sudaryti ir išlaidoms sekti, tikrai nepavadinčiau paprastais, todėl labai džiaugiuosi, kad Leo šiame pokytyje pateikia paprastus įrankius biudžetui susidaryti. Ką jis siūlo, išgirsite čia:
Siekdamas palengvinti užduotį, noriu Jums pateikti biudžeto pavyzdį, kurį galite atsisiųsti ir / ar nusikopijuoti bei panaudoti savo biudžeto sudarymui. Jį rasite paspaudę čia.
P.S. Jei šiame puslapyje atsidūrėte atsitiktinai, daugiau apie audio projektą „52 Pokyčiai“ galite sužinoti čia.