Kaip kalbėti, kad tavo žinutė būtų išgirsta?

Pagalvok: kiek kartų per savaitę tau tenka kalbėti viešai? Ne ant-scenos-su-mikrofonu viešai, o šiandien jau kur kas įprastesnėse „scenose“:

📱 Kuriant storius ir reelsus socialiniuose tinkluose,
🎙️ Kalbant „Zoom“ susitikimuose ar duodant interviu tinklalaidėse,
🎤 Darant pristatymą darbe ar dalinantis įkvepiančiomis istorijomis draugų rate.

Viešasis kalbėjimas šiandien yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Jei kada pagalvojai, kad „aš nemoku kalbėti“ ar „niekada negalėčiau kalbėti viešai“, turiu gerų žinių:

a) tu jau tai darai, ir dažnai (net jei ir nelabai gerai),
b) viešai kalbėti geriau galima išmokti.

Sakau tai iš savo patirties – esu gryniausias introvertas, buvo laikas, kai žodžių „scena“ ar „viešas kalbėjimas“ nebuvo mano žodyne. Jie tiesiog nederėjo su mano tapatybe.

Dabar viešai kalbu kasdien. Nuo socialinės medijos ar webinarų iki tinklalaidžių ir tikros scenos. Manau, smarkiai patobulėjau. Ir tik dėl to, kad mokiausi to. Tai tikrai yra įgūdis. Net ir charizma.

Kalbant apie viešą kalbėjimą, praėjusią savaitę su didžiuliu malonumu suklausiau Audiotekoje šviežiai pasirodžiusią naujieną:

TED TALKS. Viešasis kalbėjimas
– Chris Anderson – 
Nors audioknygos pradžia mane kiek išgąsdino (galvojau, vien tik apie TED’ą kalbės), bet – nieko panašaus. Audioknyga yra apie tai, kaip kiekvienas gali išmokti kalbėti taip, kad auditorija klausytų išsižiojusi. Ne pasinaudoję „dešimčia patarimų“, o atskleidę sau labiausiai tinkantį, natūralų, autentišką kalbėjimo stilių.

Ir… daug praktikuodamiesi.

Ką rasi audioknygoje?

Daug pavyzdžių, daug praktinių patarimų – labai konkrečių, aiškiai argumentuotų – ir dar daugiau įkvepiančių istorijų, nepriekaištingai papasakotų Jokūbo Bareikio balsu (didžiulis pliusas šiai audioknygai).

Beklausydamas knygos net susižymėjau viešas kalbas, kurias norėsiu peržiūrėti. (sąrašu nesidalinsiu, nes tikrai kur kas įdomiau bus jas peržiūrėti kai jau žinosi, ką daro pranešėjai, kaip buvo ruošiamasi toms kalboms ir kitas detales)

Štai keletas svarbių atsakymų, kuriuos rasi audionygoje:

  • Kaip pradėti savo kalbą taip, kad prikaustytum dėmesį nuo pirmos sekundės?
  • Ką daryti, kad tavo žinutė įtikintų ir ilgai išliktų atmintyje?
  • Kaip sukurti ryšį su auditorija – net jei kalbi virtualiai?
  • Kaip pasirinkti tinkamą toną ir emocijas, kad tavo kalba paveiktų žmones?
  • Kaip įveikti baimę ir užtikrintai stovėti „scenoje“ – nesvarbu, ar ji fizinė, ar virtuali?

Kadangi tikroje scenoje kalbėti man tenka retai, klausydamas daugiausiai galvojau apie savo kasdienę sceną – soc. mediją. Ir tikrai drąsiai galiu pasakyti, kad dauguma metodų yra lengvai pritaikomi ir 45 sek. trukmės storyje, ir 60 sek. reels’e, ir 3 min. ilgio podkasto įžangoje.

Knygoje autorius pabrėžia: kad taptum puikiu kalbėtoju, tau nereikia būti charizmatišku lyderiu. Visko galima išmokti. Bet svarbiausia – tai daryti autentiškai.

Kuo ši knyga bus naudinga tau?

Pagalvok, kas yra tavo scena? Kokia forma tu skleidi savo idėjas, darai įtaką:

  • Storiai ar reelsai, kuriuose daliniesi savo mintimis – kaip galėtum tai daryti dar įdomiau?
  • Ruoši savo idėjos pristatymą klientui ar komandai – kaip įtikinti ir užkariauti jų dėmesį?
  • Kalbiesi su draugais ar pažįstamais – kaip pasakoti taip, kad tavo istorijos būtų išgirstos?

Chris Anderson sako: puiki kalba prasideda nuo aiškios minties. Audioknygoje rasi visus įrankius, kurie padės tavo mintis perteikti taip, kad jos skambėtų aiškiai ir įtaigiai.

Viešasis kalbėjimas – tai įgūdis, kuris reikalingas kiekvienam. Gera žinia ta, kad pradėti galima čia ir dabar. Chris Anderson audioknyga „TED Talks“ suteiks ir praktinių žinių, įkvėpimo pradėti kalbėti ir įrankius viešojo kalbėjimo baimei įveikti (didžiausią įspūdį man paliko Monikos Lewinsky pasidalinimas, kaip ji įveikė baimę prieš savo TED kalbą)

Beje, Chris Anderson jau daugiau nei 20 metų yra TED vadovas (šią ne pelno organizaciją jis įsigijo 2001 metais), pats asmeniškai kuruoja konferencijos turinį ir dirba su pranešėjais, kad padėtų jiems geriau pasiruošti. Jis labai gerai žino, apie ką kalba šioje knygoje.

Sudominau?

👉 Pradėk čia nuo 30 min. nemokamos ištraukos

Kai paklausysi, labai norėčiau sužinoti tavo nuomonę – kas iš šios knygos tau pasirodė naudingiausia? Pasidalink mintimis atsiliepimuose. Gal net neįsivaizduoji, kaip su visa komanda juos vertiname ir su kokiu džiaugsmu skaitom kiekvieną pirmadienį.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Chris Anderson
Pavadinimas: „TED TALKS“
Skaito: Jokūbas Bareikis
Trukmė: 8 val. 54 min.
Ištrauka: 30 min

Šilčiausi linkėjimai! 🍁🍂

Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: