Puikiausiai atsimenu, kada aš išmokau taupyti – tai buvo 2012-tųjų vasara. Šis pokytis įvyko toli gražu ne per savaitę, ir net ne per mėnesį – taupyti intensyviai mokiausi daugiau nei pusę metų!
Labai gerai atsimenu kada įvyko šis persilaužimas todėl, kad tai buvo vienas reikšmingiausių pokyčių mano gyvenime. Papasakosiu kodėl.
Kai 2011 metų žiemą prasidėjo trečiasis prof. dr. Rimvydo Jasinavičiaus mokymų sezonas, nusprendžiau prisijungti ir aš. Tuo metu programa vadinosi „Turtėjimo memų lavinimas“ (nežinau, ar šie mokymai tebevyksta), bet iš tiesų didelių lūkesčių jai neturėjau – tiesiog norėjau pramokti investavimo.
Po pirmojo seminaro buvo aišku, kad investavimas sudarys tik nedidelę mokymų dalį. Iš tiesų mokysimės ir taupyti, ir susidarinėti biudžetą, ir analizuoti įmonių finansines ataskaitas.
Vėliau dar perklausiau keletą knygų, kurios patvirtino bei papildė tai, ką jau išmokau. Tai būtent:
- Algirdo Karaliaus audio knygą „Greiti pinigai“
- Aivaro Pranarausko – „Stiprios mintys virsta pinigais“
- Ilja Laurso – „Verslas naujai“
Labai rekomenduoju pasičiupti vieną šių audio knygų, jei rimtai domitės galimybe uždirbti (bei sutaupyti) daugiau. Visa tai tikrai pasiteisino man, tik, žinoma, nereikia tikėtis rezultatų jau pirmą savaitę.
Sunku žodžiais apsakyti, kaip stipriai visa tai pakeitė mano gyvenimą, mano požiūrį į darbą, verslą, pinigus ir, žinoma, taupymą. Tik dėl to, kad išmokau taupyti ir pakeičiau savo požiūrį į pinigus bei verslą, dabar galiu užsiimti audio knygų leidyba – veikla, kuri man be galo patinka, kuriai su malonumu skiriu visą savo laisvą laiką. Tik dėl to galiu dabar su jumis dalintis ir šia audio knyga „52 Pokyčiai“.
Tai, kaip šiuo pokyčiu Leo Babauta moko taupymo, puikiai atitinka profesoriaus, o taip pat ir Algirdo bei Aivaro mokymus, tad siūlau į tai pažiūrėti rimtai ir pamėginti bent pusę metų vadovautis šiais patarimais. Na, o prie kitų instrumentų, padedančių pasiekti finansinius tikslus, šioje audio knygoje dar grįšime.
Kviečiu susipažinti su devintuoju pokyčiu – „Pradėkite taupyti“:
P.S. Jei šiame puslapyje atsidūrėte atsitiktinai, daugiau apie audio projektą „52 Pokyčiai“ galite sužinoti čia.