Labai nudžiugau šiandien pamatęs, jog Martynas Jocius išleido antrąjį Virsmų knygos leidimą.
Nudžiugau dėl dviejų priežasčių:
- Kaip tik planavau virsmų knygą perklausyti dar kartą (jau, berods, ketvirtąjį). Kadangi šis leidimas, pasak Martyno, „ganėtinai skiriasi nuo pirmojo”, klausyti bus dar smagiau;
- Visada labai nudžiungu sužinojęs apie naujai išleistą Lietuvišką audio knygą, kadangi ir pats šioje srityje daug darbuojuosi.
Kol kas perklausiau tik pirmus tris skyrius, tačiau jau galiu drąsiai parekomenduoti šią audio knygą, ji tikrai yra pirmojo leidimo patobulinimas. Beje, pirmojo leidimo aprašyme ne tik sužinosite apie ką ši knyga, bet ir pasiklausysite ištraukos iš audio knygos apie 90 minučių taisyklę.
Tai tiek apie „Dėmesio virsmus”, o šio straipsnio pabaigai norėčiau pateikti Seth Godin rašinėlio, apie kurį Martynas užsiminė savo knygos aprašyme, vertimą Lietuvių kalba. Seth Godin man yra didžiulis autoritetas, perklausiau ne vieną jo audio knygą, tad su malonumu dalinuosi jo mintimis apie audio knygas:
Seth Godin: ar gali audio knyga pakeisti gyvenimą?
Automobilyje klausantis gerai įskaityto romano, laikas tiesiog praskrieja. Nekantrauji sužinoti, kas gi įvyks toliau. Dažnai net tenka [automobilį pasistačius kelkraštyje] jame pasėdeti ilgiau, nei reikia.
Tačiau aš labiau mėgstu klausyti ne grožinės literatūros, o mokomosios – ypač tokios, kurios norisi klausytis penkioliktą ar net šimtąjį kartą.
Kai tik pradėjau verstis pats, sėkmė nelaukė manes už kampo. Jos nebuvo nė kvapo. Metų metus vaikščiojau ašmenimis, buvau labai arti visiško kracho. Mane tiesiog išmesdavo iš pardavimų skambučių, visos įmonės, su kuriomis susisiekiau – mane atstūmė. Buvau gerokai įklimpęs, ne kartą galvojau visiškai atsisakyti verslininko karjeros.
Vienas pagrindinių veiksnių, padėjusių man išgyventi šį sunkų laikotarpį, bei išmokti „perjunginėti pavaras”, buvo (tuo metu vadinamos) knygos juostose, ypač autoriaus Zig Zaglar darbai. Kartais jo klausydavausi valandų valandas kiekvieną mielą dieną. Nuo to laiko jam kasdien esu dėkingas ir iki šiol reguliariai klausau jo įrašų.
Tai labai modernus įrankis, kiekvieną kartą sėkmingai „perpinantis” neuroninius tinklus mūsų smegenyse. Tam kad juo pasinaudoti, žinoma, turi automobiliu ar viešuoju transportu kasdien važinėti į darbą ir atgal, taip pat reikia MP3 grotuvo ir tinkamos knygos – tokios, kuri patrauktų tavo dėmesį ir kurią norėtum klausyti vėl ir vėl.
Sunku būtų sugalvoti kitą šiuolaikę priemonę, kurios pagalba pavyktų kiekvieną kartą taip pat sėkmingai pasiekti puikių rezultatų.
Žmonės, kurie iki šiol nėra išbandę audio knygos, to ir nenori padaryti. Rodos visiška nesamonė tyčia plauti sau smegenis informacija, kuri skirta tam, kad pakeistų tavo požiūrį. Štai pasiūlymas jums: išbandykit! Kasdien po dvidešimt minučių, visą mėnesį. Tai labai nebrangu, be to, tai galite daryti tuomet, kai esate vienui vienas.
Štai čia pateikiu sąrašą knygų, nuo kurių rekomenduoju pradėti.
Jei pabandysi tik vieną kartą, nebus jokios naudos, bet jei audio knygos klausymas taps įpročiu, rezultatai tave nustebins. Pastebėjau vieną įdomų dalyką – jei skaičiuodamas atsižvelgčiau į parduotų vienetų skaičių, iš žmonių, klausiusių mano knygų audio formatu, išgirstu kažkur penkis kartus dažniau, nei iš tų, kurie skaitė spausdintą knygą. Tikiuosi, kad ir Jums šis formatas tiks.
Mano Komentaras
Noriu pridurti, kad net ir nevažinėjant į darbą, dienoje galima nesunkiai rasti laiko audio knygai. Aš dirbu namuose, tačiau audio knygos paklausau bėgiodamas rytais, važinėdamas dviračiu, ilgesnėse kelionėse automobiliu, tvarkydamas namus ir pan.
Šiais laikais tą daryti yra paprasčiau nei bet kada anksčiau, kadangi audio knygos klausyti galima tiesiog iš telefono.
Kitas dalykas – audio knygų pasirinkimas. Kol kas Lietuvoje jis labai mažas, tačiau yra pora asmeninio tobulėjimo audio knygų, kurias labai rekomenduoju:
Gero klausymo!
Pasidalink: