Pasiklydę grybo sapne
Tai romanas apie žmones, pasiklydusius savyje. Norvegas houte cuisine restorano šefas, amerikietis mokslininkas, lietuvė verslininkė. Visuomenės akyse skirtingai sėkmingų gyvenimų vienoda beprasmybė.
Tris romano dalis, kurių veiksmas vyksta 2051 ir 2025 metais, sieja paslaptingoji lietuvė Ina, Pervalka ir mokslininkas Dastinas Karteris. Kažkada Nidos pušynuose sutikta Ina jį įkvėpė vystyti teoriją, įrodančią, jog žmogus yra simbiotinė būtybė tarp grybo ir žinduolio.
Būtent grybas mus lengvai svaigina sukurdamas ego iliuziją ir skatindamas siekti, ieškoti, nesitenkinti dabartimi. Gal net ir nepastebėti to tikrojo dabarties momento gyvenant grybo kuriamoje tikrovėje – sapne.
Žydros marios, pelikanai ir utopinė Neringa
Romanas tirštokas temų – ekologija, mokslo ateitis, kulinarija, kolektyvinės baimės (karas, klimato atšilimas).
Mane skaityti toliau, labiausiai traukė ne romano personažai ar jų sąmonės labirintai. Įdomiausios buvo detalės – utopinė (o gal distopinė) ateities Neringa, turkio spalva švytinčios išvalytos, bet mirusios marios, gaminamų patiekalų skoniai, vynų rūšys, žvilgsnis į netolimą, tačiau po pasaulinių kataklizmų pasikeitusią ateitį.
Jaučiau ir autorės žaidimą su skaitytojo – šiuo atveju mano – tikėtina meile Neringai. Niekuo neypatingas pušimis apsodintas pusiasalis. Jei nežinočiau, kad autorė pati gyvena Pervalkoje, tikrai būčiau užpykus 😉
Tikėtina, kad tu šioje audioknygoje pastebėsi visai ką kita, nei pastebėjau aš. Gal svarbiausia taps pabudimo iš sapno, atsijungimo nuo proto kontrolės tema ar tiesiog susipynusių žmogiškų likimų istorija. Ir skaitom, ir sapnuojam kiekvienas savaip. Nerti į grybo sapną gali pradėti čia:
👉 Nemokama 30 min ištrauka
Beje, nors knyga tituluojama kaip viena vasaros skaitomiausių, bent man ji visiškai rudeninė. Tiek nuotaika, tiek lapkričiu Neringoje. Pradėjus rudenį, tikrai būčiau įveikusi greičiau. |