Lietuviškų audio knygų mėgėjams, manau, apie Karolį daug pasakoti nereikia – jo audio knyga Metropolis (beje, visiškai nemokama) – nustebino net ir daug mačiusius bei girdėjusius. Jei dar negirdėjote šios ar kitų Karolio Buržinsko audio knygų, būtinai nukeliaukite į jo svetainę audioknygos.com, ten jau rasite ir antrąją Metropolio dalį pavadinimu „Vandenio Epocha”, į kurią Karolis įdėjo dar daugiau savęs.
Nors man Karolio pasirinktas literatūros žanras nėra prie širdies, tačiau visas audio knygos sprendimas – visiška utopija. Taigi, pasitaikius progai, neatsispyriau pagundai pakalbinti Karolį. Jūsų dėmesiui, interviu su Karoliu Buržinsku.
Interviu
Laba diena. 2008 metų vasarą man gavosi tai padaryti natūraliai. Nebuvo jokių minčių, tiesiog norėjau papasakoti meilės istoriją, kurią gyvenau ir visa tai pavadinau audio istorija. Muzika jau ir tada buvo gera, bet buvau labai silpnas kaip skaitovas, niekada nieko panašaus prieš tai nebuvau daręs.
Pirmoji audio knyga buvo Aušra, po jos sekė Pūkelis, RECCA, Ragana ir Aušros antra dalis Toli Toli. Į „Toli Toli” buvo sudėta labai daug pastangų, labai daug laiko, bet patyriau fiasko ir visą veiklą nutraukiau. 2010 metais kartu su Migloko padarėm Mergaitė ir Aksolotlis trumpą audio knygutę ir viskas. Negalvojau, kad kada nors gyvenime sugrįšiu prie to.
Nežinau. Gerbiamas ir mylimas Kompozitorius Giedrius Kuprevičius pavadino tai literatūriniu teatru. Kai kam, mano audio knygos primena Anime. Suprantu, kad audio knygos jau turi nusistovėjusį formatą, bet man jis atrodo neišbaigtas. Audio knygų scenai trūksta autorinių darbų ir audio knygų rašytojų. Stengiuosi sukurti kuo patrauklesnį audio knygos formatą, kuris būtų priimtinas visiems.
Prie Aušros dirbau 3 savaites. Metropolio trilogijai skirti metai laiko.
Žinokite negaliu konkrečiai pasakyti. Tai yra be galo sunkus ir kruopštus darbas, kuris reikalauja nežmoniško atsidavimo ir tikėjimo. Na o konkrečiai tekstas yra įrašomas tris kartus, paskui tiesiog atsirenku dalis, kurios skamba žmogiškiausiai ir be didesnių klaidų.
Nebuvo, nes bet koks darbas pirmiausiai prasideda nuo planavimo. Bet neslėpsiu, tai vargina. Kūrybinis procesas man labai patinka, bet yra ir techninė to reikalo pusė. Žiauriai sunku.
Iš sapnų, vizijų, kompiuterinių žaidimų, anime ir internetinių anonsų skirtų žaidimams. Štai keletas pavyzdžių: 1, 2, 3, 4.
Sunkiausia yra muzikinė dalis – ir techniškai, ir emociškai. Reikia viską išgyventi. Įdomiausia dalis yra kūrybinė, kai savo galvoje bandau viską sudėlioti. Įsivaizduoti ir fantazuoti yra be galo lengva, bet kai reikia išpildyti savo viziją, prasideda sunkioji dalis.
Turiu savo garso dizaino studija Alexis Soundtracks. Balsą įrašiau Rokrokas Records ir Evolution studijose. „Metropolis 3: Didysis finalas” įrašinėsiu Nacionaliniame Kauno Dramos Teatre. Netikiu, kad aplamai galima iš to uždirbti. Galbūt ateis laikas. Tai darau ne dėl pinigų. Tai darau tam, kad sukurčiau kažką unikalaus ir kad būčiau vienas geriausių Lietuvos audio knygų rašytojų.
Jūs teisus. Galvojau apie tai, bet kol kas neplanuoju to daryti. Be audio knygų turiu ir kitų projektų ir dar be galo noriu susitvarkyti savo asmeninį gyvenimą. Penkis metus nedraugavau su jokia panele, visą laiką tik kūriau ir kūriau…
Prašau supraskite mane, aišku, kad galima būtų išversti į anglų kalbą, galima ir filmą pastatyt, ar anime nupiešt, ir aš tai pasistengęs padaryčiau, bet penkis metus nebuvau žmogaus apkabinęs… Jeigu ir toliau visą savo esybę atiduosiu kūrybai, tai nuo proto nušoksiu. Juk dirbu vienas. Mama padeda redaguoti tekstus, Jurijus pasidalina fotografija, kurią pats stilizuotai apipavidalinu. Neturiu laiko! 🙂
Audio knyga – „Princas”.
Nežinau. Audio knygos man yra hobis. Noriu būti tiesiog geriausias šioje srityje ir tiek.
Pagrinde esu vienas, bet mane palaiko mama kuri redaguoja tekstus, Tadas Greičiūnas, kuris šiek tiek prisideda prie bendros kūrybinės dvasios. Ir, aišku, Gintaras Reklaitis, Rokas Petkūnas, Aurimas Šapolas, Marija Kablytė, Jurijus Azanovas ir kiti. Yra kas prisideda, bet vis tiek pagrindą tenka daryti pačiam.
Dėkui už klausimus! Linkiu jums ir jūsų svetainės skaitytojams didžiulio įkvėpimo ir lig šiol nesapnuotų sapnų!
Kūribingų tau Naujųjų Metų, Karoli. Nekantriai lauksim tavo naujos audio knygos „Princas”!
Pasidalink: