Ar norėtum gyventi geriau?
Kvailas klausimas, ar ne? 🙂 Manau, dauguma mūsų to norėtume. Ir dažnai geresnį gyvenimą siejame su geresne finansine situacija. Aš taip pat manau, kad tvirtas finansinis pagrindas yra svarbus mūsų gerovės jausmui.
Tačiau su pinigais dauguma mūsų elgiamės vadovaudamiesi principais, taisyklėmis, įsitikinimais, perimtais iš tėvų ar senelių, kurie gyveno visai kitomis sąlygomis (ne kapitalizmo). Man atrodo, būtų labai sveika tuos principus bei įpročius peržiūrėti — apmąstyti, kurie vis dar efektyvūs šiandien, o kurių būtų galima atsisakyti.
Bodo Schäfer buvo vienas pirmųjų mano kartos sėkmės mokytojų, paneigusių daugybę klaidingų įsitikinimų, kuriuos aš turėjau apie sėkmę ir pinigus. Puikiai pamenu kaip varčiau jo knygą „Kelias į finansinę laisvę“ — prieštaraudamas viskam, niekaip negalėdamas patikėti, kad tokie dalykai įmanomi ir kad tikrai viskas galėtų būtų taip paprasta (beje, tai taip pat buvo ir pirmoji mano sėkmės literatūros knyga).
Tikiuosi, kada nors galėsime išleisti ir šią jo knygą.
O šiandien — noriu pasidalinti kitu jo bestseleriu, kurį Bodo rašė vaikams ir paaugliams, bet — išleidus jį, nutiko vienas keistas dalykas… Kalbu apie šią audionaujieną Audiotekoje:
Išleidus „Manį“, autorius sulaukė gausybės atsiliepimų iš tėvų tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse (knyga išversta į 29 kalbas) — paaiškėjo, kad suaugusiems toks formatas taip pat daug labiau patinka, ir daug geriau padeda įsisąmoninti esminius turtėjimo ir sėkmės principus. Taip knyga netrukus tapo bestseleriu. Beje, žinau net vieną organizaciją Lietuvoje, kur kiekvienam prisijungiančiam prie komandos, ši knyga yra privalomas skaitinys susipažinimui su finansų pagrindais. Apie ką ši knyga„Manis“ — tai pasakojimas, kuriuo Bodo atskleidžia su kokiais iššūkiais dauguma mūsų susiduriame, praktiškai pradėję keisti savo finansų nuostatas bei įpročius. Čia susipažinsime ir su pačiais principais, kuriais jis pirmą kartą pasidalino knygoje „Kelias į finansinę laisvę“, ir su praktiniu jų pritaikymu. Knygoje kalbantis šuo vardu Manis moko Kirą, nepasiturinčioje šeimoje gyvenančią vienuolikmetę mergaitę, kaip tinkamai elgtis su pinigais. Kiros tėvai nuolat pykstasi, o dažniausia jų ginčų priežastis — pinigai ir jų turimos skolos. Kai Kira, primokyta Manio, pradeda taikyti sėkmės dėsnius, ne viskas klojasi taip, kaip norėtųsi. Manau, dauguma mūsų — jei bent kartą bandėme daryti panašius pokyčius savo gyvenime — Kiroje atpažinsime save. Knygoje autorius supažindins mus net su trisdešimt keturiais pinigų, sėkmės ir investavimo dėsniais. Pasidalinsiu keletu jų čia: Pirmiausia išsiaiškinkime, ką jums iš tikrųjų reiškia pinigai. Taip pat Bodo knygoje skiria daug dėmesio investavimui — investavimo principus jis pateikia taip, kad net vaikams būtų aišku. Štai keletas esminių principų, kurių knygoje išmoko Kira: 1. Vienas veiksmingiausių būdų pagausinti savo pinigus – investicijų klubas. Penkios taisyklės, kurios užtikrina sėkmingą klubo veiklą. Nesvarbu ar turi kiek vyresnio amžiaus vaikų ir tai darysi su jais, ar vienas — jeigu finansų tema tau kelia sumaištį, jauti, kad nesi dar išsisprendęs šio klausimo savo gyvenime, labai rekomenduoju pasiklausyti 20 minučių ištraukos — galbūt ir tau ši audioknyga pasirodys įdomi, naudinga, ir, galiausiai, padės gyventi geriau. 20 min. trukmės nemokamą ištrauką rasi čia. Trumpai apie audioknygą |
Autorius: Bodo Schäfer
Pavadinimas: „MANIS, ARBA PINIGŲ ABĖCĖLĖ“
Vertėja: Vida Balvočienė
Skaito: Vita Ličytė
Trukmė: 4 val. 35 min.
Ištrauka: 20 min.
Linkėjimai,
Pasidalink: