Romansas dingusiems miesteliams
Audioknygos centre Kanovičiaus šeima – kieto būdo senelė Rocha, ne veltui gavusi pravardę Samuraj, tėvai – amatininkų ir meistrų palikuonys, ir jis pats, vaikystėje dar vadintas Hiršele.
Tačiau ši knyga – ne memuarai. „Be abejonės, man daug pasitarnavo mano giminė, kūryboje panaudojau labai daug iš jų pasakojimų. Bet anaiptol ne visi jie tapo mano herojų prototipais. Ta gyvenimo sankloda, filosofija, santykiai tarp žmonių – visa tai, ką patyriau vaikystėje, tapo mano kūrybos fonu. Visa tai perėjo per mano vaizduotę ir virto visiškai kitokia realybe.“
Svarbius ir tragiškus istorinius įvykius autorius perteikia pasakodamas gyvenimiškas istorijas. Detaliai ir itin turtinga kalba nupasakota miestelio žmonių kasdienybė leidžia pažinti jų gyvenimo džiaugsmus, negandas, buitį, vertybes.
O kur dar nostalgiška pasakojimo tėkmė, skalsi – kaip pasiilgtas vaikystės patiekalas – kalba, ir net juodžiausią dieną padedantis ištverti humoras. Be jo gi, kaip be tikėjimo – niekur.
Taip klausant pamažu atgyja praeitis. Miesteliai ir žmonės, kurių nebeliko. Gyvenimas, kurį mena tik tokie širdį paliečiantys romansai.
Ką klausyti po „Altorių šešėly“?
Kodėl čia įvėliau „Altorių šešėly“?
Dėl grožio ir dėl… grožio.
Pirma – dėl epinio kūrinio kalbos grožio. Antra – dėl aktoriaus Giedriaus Arbačiausko skaitymo grožio. Šiandien „Altorių šešėly“ turi net 322 atsiliepimus ir kasmet yra viena klausomiausių mūsų audioknygų. Ne viename atsiliepime jau matėm ir klausimą: o ką klausyti dabar, kad nenuviltų.
Šiandien galiu atsakyti neabejodama: „Miestelio romansą“.
👉 Pradėti nemokamai (40 min.) gali čia. |