Ar ir tu turi šią (klaidingą) nuostatą?

Turiu tau klausimą: kaip manai, ar – pavyzdžiui, atliekant testą – intuityviai pirmas pažymėtas atsakymas dažniausiai yra teisingas?

Tiesą pasakius, aš maniau, kad – dažniausiai – taip. Ir net nežinau kodėl. Bet ši Audiotekoje tik ką pasirodžiusi audioknyga privertė mane pagalvoti iš naujo. Ir, galiausiai, pakeisti savo nuomonę. Ne vieną kartą:

PAGALVOKITE DAR KARTĄ

– Adam Grant- 

Kaip ten iš tiesų su tuo pirmuoju intuityviu atsakymu – sužinosi dar nemokamoje audioknygos ištraukoje. (Užuomina: pagalvojimas iš naujo paprastai priveda prie geresnių testų rezultatų)

O aš, tuo tarpu, papasakosiu, apie ką ši audioknyga. Ir apie jos autorių. Gal pradžiai apie autorių.

Kas tas Adam Grant?

Knygos autorius Adam Grant yra pasaulyje gan gerai žinomas organizacinės psichologijos profesorius, negrožinių knygų autorius ir tyrėjas. Taip pat – vienas jauniausių kada nors paskirtų nuolatinių profesorių Pensilvanijos universitete.

Knyga „Pagalvokite dar kartą“ nėra pirmasis jo bestseleris, bet tikrai pats didžiausias (nors knyga pasirodė vos prieš tris metus).

Tiesa, išgarsėjo Adam Grant dar su savo TED pranešimais apie motyvaciją, lyderystę ir inovacijas – suskaičiavau, kad visi kartu jie jau surinko virš 37 milijonų peržiūrų. Taip pat – knygomis „Originals“ ir „Give and Take“ (abi knygos – bestseleriai).

Savo darbais jis padeda žmonėms įžvelgti naujas perspektyvas, puoselėti smalsumą ir siekti asmeninio bei profesinio tobulėjimo.

Ši knyga – ne išimtis

Nors klausydamas audioknygos „Pagalvokite dar kartą“ ne kartą pagalvojau, kad – na, ji tikrai nėra gyvenimą keičianti – vis dėlto klausiau su didžiuliu smalsumu ir pakeičiau ne vieną tvirtai įsišaknijusią savo nuostatą. Tai, sakyčiau, tokia „mind-bending“.

Maloniai nustebino kai autorius knygoje konkrečiai įvardijo net keletą dalykų, dėl kurių pats buvo neteisus, nors juos aršiai gynė knygoje „Originalai“.

Štai keletas esminių autoriaus tezių:

1.     Rinkis atradimo džiaugsmą, o ne nuostatų komfortą. Kodėl prisirišimas prie savo nuomonės gali būti pavojingas? Kaip išmokti džiaugtis atradimais ir besikeičiančiu požiūriu?
2.     Puoselėk proto lankstumą. Autorius knygoje nuolat pabrėžia, kaip svarbu išlaikyti proto lankstumą ir parodo, kodėl tai taip svarbu.
3.     Veik kaip mokslininkas. Būk smalsus ir abejok prielaidomis. Nuolat siek naujų atradimų, o ne gink senus įsitikinimus.
4.     Abejok viskuo. Dvejonė gali tapti geriausias tavo draugas. Nuolat dvejodami skatiname savo mokymąsi ir augimą.
5.     Taikyk tai visose gyvenimo srityse. Atvira komunikacija ir pasirengimas permąstyti savo požiūrį gali sustiprinti asmeninius santykius. Tie patys principai organizacijoms gal padėti tapti inovatyvesnėms ir geriau prisitaikančiomis prie pokyčių.

Ši knyga, man atrodo, yra puikus Carol Dweck „Sėkmės psichologijos“ tęsinys. Knygas skiria 15 metų (ir šimtai naujų mokslinių tyrimų), bet vienija ta pati pamatinė idėja: lankstumas, nuolatinis „status quo“ kvestionavimas, atvirumas naujoms idėjoms, nežinomybės priėmimas yra raktas į visapusišką sėkmę visose gyvenimo srityse.

Trumpai apie audioknygą

Autorius: Adam Grant
Pavadinimas: „PAGALVOKITE DAR KARTĄ“
Išvertė: Giedrė Junčytė
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 8 val. 1 min.
Nemokama ištrauka: 30 min.

Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: