Nors dabar gyvename patogiau nei bet kada anksčiau, nemažai šiuolaikinio pasaulio veiksnių daro neigiamą įtaką mūsų sveikatai. Nesubalansuota mityba, sumažėjęs fizinis aktyvumas, prasti miego įpročiai ir net socialiniai tinklai veikia tai, kaip mes gyvename ir jaučiamės.
O tai, kaip gyvename šiandien, neišvengiamai palies ir kiekvieno mūsų ateitį – senatvę. Todėl audioknygos autorius kviečia peržiūrėti turimus įpročius ir atrasti sau optimalią sistemą, kuri padės nugyventi ilgą gyvenimą.
Ne laukti ligos, o veikti iš anksto
Man patiko, kad audioknygoje dr. Attia nemažai dėmesio skiria žvilgsniui į medicinos sistemą ir augantį poreikį ją keisti. Anot jo – svarbu užkirsti kelią ligoms dar prieš joms atsirandant, o ne gydyti jau esamus simptomus. O taip pat, įvertinti žmonių skirtumus ir kurti suasmenintus sveikatos priežiūros sprendimus.
Didžiausias dėmesys tolimesnėse audioknygos dalyse ir skiriamas asmeninės ilgaamžiškumo sistemos susikūrimui.
Ilgaamžiškumo pagrindai
Dr. Attia, pasitelkdamas savo asmeninę patirtį ir mokslo įžvalgas, siūlo veikiančius ilgaamžiškumo palaikymo būdus. Jis koncentruojasi į keturias sritis: fizinį aktyvumą, mitybą, miegą ir emocinę sveikatą. Čia sužinosi:
- Apie fizinio aktyvumo svarbą ilgaamžiškumui ir kaip treniruotis teisingai,
- Kokie mitybos modeliai gali padėti pasiekti ilgalaikę sveikatą,
- Apie miego svarbą smegenų veiklai ir bendrai organizmo regeneracijai,
- Koks emocinės gerovės vaidmuo siekiant gyventi ilgai ir kokybiškai,
- Kaip optimizuoti kiekvieną iš šių sričių taip, kad būtų naudinga tau asmeniškai.
O su įgytomis žiniomis teliks eksperimentuoti ir stebėti, kaip tas gyvenimas gyvenasi. Tikiuosi, kad ilgai ir sveikai. 😉
Jei sudomino audioknygos tema, kviečiu išgirsti trumpą jos ištrauką. 🎧 |