Gal šiandien gali padirbti ilgiau? Taip, kaip ir vakar. Ne, nu, kokie čia viršvalandžiai… Draugiškai!
Tiesa, kai darysies kavos, padaryk ir man. Ai, dar po darbo gal galėsi paimti ir mano vaiką ir parsivežti pas save — neilgai, trim valandėlėm. Ką aš? Aš turiu su draugais susitikt.
Ir žinai, šiandien niekaip nespėsiu baigti apklausos ataskaitos — gal gali padaryti vakare? Tau juk taip gerai sekasi! Pora valandų ir baigta. Man jos reiks rytoj 8 ryto. Ačiū tau! Tu tikras draugas.
🎧 Šį straipsnį gali ir išgirsti — spausk čia:
Truputi perlenkiu lazdą, bet nestipriai. Nemokant pasakyti NE, gyvenimas gali būti tikras pragaras. O blogiausia — kai tai tampa norma. Atrodo, nieko neįmanoma pakeisti.
Ne tik įmanoma, bet ir reikia.
Jeigu dar nesi tikras, ar to reikia tau… nežinai kaip ir kodėl būtina brėžti savo ribas… kaip, ar, ir kada sakyti NE, Audiotekoje tik ką atsirado viena garsiausių knygų ribų tema, kuri padės išsiugdyti šį įgūdį:
„RIBOS. Kada sakyti TAIP, kaip sakyti NE“, Dr. Henry Cloud ir Dr. John Townsend
Aš ilgą laiką turėjau sunkumų su ribomis. (Vis dar turiu) Bet kai pradėjau brėžti ribas, kai pradėjau sakyti NE, pamačiau, kad tai naudinga ne tik man, bet ir visiems mane supantiems.
Su sūnum — pradėjau kur kas rečiau daryti meškos paslaugas. Tai jam padeda tapti savarankiškesniu. Taip, nelengva, tenka dėl to pakovoti, bet galiausiai — visi tik laimingesni.
Su draugais — kai pradėjau gerbti savo laiką, jie pradėjo labiau gerbti ir vertinti mane. Aš taip pat — ir save, ir juos. Draugystė tapo malonumu, o ne prievole.
Su kolegomis — išmokau dalintis tiek darbais, tiek atsakomybėmis, o tai padėjo mums lengviau augti — tiek kaip komandai, tiek kaip individams.
Ribos — ne man
Kai pirmą kartą supratau, kad visai neturiu asmeninių ribų (tiksliau, kad jos labai „laisvos“), ir pradėjau su tuo dirbti, man, kaip ir daugumai, kilo daugybė klausimų dėl ribų kaip reiškinio:
1. Ar brėždamas ribas aš galiu išlaikyti meilės ryšį?
2. Kur brėžti tas ribas, kokios yra „teisingos“ ribos?
3. Ką daryti, jei mano nusistatytos ribos kitus skaudina ar liūdina?
4. Kaip atsakyti norintiems mūsų laiko, meilės, dėmesio ar pinigų?
5. Kodėl jaučiu kaltę ar baimę vien galvodamas apie ribas?
6. Kaip saugoti savo ribas?
7. Ar visa tai — ribos — ne per daug savanaudiška?
Audioknygoje rasi išsamius atsakymus. Be to, autoriai pasidalins daugybe situacijų, kuriose buvo atsidūrę jie patys ar jų klientai, kuomet realiai reikėjo nusibrėžti, iškomunikuoti ar apginti savo ribas.
Taigi tai tikrai yra ne teorinė medžiaga, o praktinis vadovas. Be jau paminėtų klausimų, didžiulė knygos dalis skirta išsamiai aptarti šias temas:
- Ribos ir jūsų šeima
- Ribos ir jūsų draugai
- Ribos ir jūsų sutuoktinis
- Ribos ir jūsų vaikai
- Ribos ir darbas
Galiausiai — ribos ir jūs patys. Kodėl vengiame brėžti ribas net ir sau, kaip jas brėžti, kaip išlaikyti motyvaciją jų neperžengti, ir kodėl šios ribos — mūsų pačių ribos — yra pačios pačios svarbiausios.
Diena be ribų
Įdomu, kad audioknyga prasideda nuo tikrai įtraukiančio pasakojimo apie dieną be ribų.
(Šio pasakojimo Audiotekoje gali pasiklausyti nemokamai)
Paklausius jo, manau, iškart bus akivaizdu, ar savo gyvenime lengvai brėži ribas, ar moki pasakyti NE, ar tavo aplinkoje yra taip vadinamų „tironų“, kurie nepaiso ir negerbia tavo ribų.
O baigiasi audioknyga panašiai kaip ir prasideda — viena diena, tačiau jau nusistačius ribas, kas labai gražiai vainikuoją visą šią kelionę.
Beje, autoriai šioje knygoje nemažai remiasi Biblija. Prisipažinsiu, iš pradžių mane tai šiek tiek erzino. Bet beklausant knygos supratau, kodėl tai yra gerai: krikščioniškos vertybės neretai mums yra įaugę į kraują — įskaitant nuolankumą, tarnystę, buvimą „geru“. Asmeninių ribų turėjimas ir saugojimas, atrodytų, net prieštarauja tam. Todėl visų šių mitų išsklaidymas krikščioniškam kontekste buvo tikrai vertingas.
Kviečiu pasiklausyti nemokamos ištraukos ir tuomet jau spręsti — o kaip tau.
Trumpai apie audioknygą:
Autorius: Dr. Henry Cloud, Dr. John Townsend
Pavadinimas: „RIBOS. Kada sakyti TAIP, kaip sakyti NE, kad patys tvarkytumėte savo gyvenimą“
Skaito: Simas Stankus
Trukmė: 9 val. 40 min.
Ištrauka: 40 min.
Šilčiausi linkėjimai!
Pasidalink: