Nežinau ar taip sutapo, ar mūsų leidybos komanda tikslingai suplanavo, bet — pamažu artinantis žiemai, Audiotekoje tik ką pasirodė šį rudenį jau antra audioknyga apie žiemą.
Ne apie kalendorinę, o apie vidinę žiemą.
Rašyti šia tema, prisipažinsiu, man sunku. Manau, žinau ir dėl ko — beveik visą savo suaugusiojo gyvenimą bėgau nuo „blogų“ emocijų — liūdesio, pykčio, ilgesio, todėl kiekvieną kartą, kai reikia apie tai kalbėti, man tai vis dar — „jautri tema“.
Kodėl bėgau nuo šių emocijų? Nes aš, kaip ir bemaž mes visi, mane supančios aplinkos buvau raginamas vengti jų: neliūdėk, nesijaudink, nesielvartauk, nesinervink, nepyk, neverk… pažįstama?
Ir štai viena mano itin mėgstama rašytoja, knygos „Tyla. Introvertų galia pasaulyje, kuris nesiliauja kalbėjęs“ autorė, Susan Cain, parašo naują knygą, kurioje nuneigia tai, kuo ilgą laiką tikėjau ir gyvenau:
Susan Cain audioknyga „Saldus liūdesys. Kaip liūdesys ir ilgesys suteikia mums pilnatvės“
Liūdesys ir ilgesys suteikia pilnatvės?
Mintyse taip ir skamba FOJE dainos „Liūdesys“ žodžiai:
„Tu liūdėt nebijok, nes tiktai liūdesy, sielos džiaugsmas“
Matyt, Andrius tai jau seniai žinojo. Tiesa, šiandien, klausant šios knygos — ir man tai nepasirodė labai nauja. Esu ne kartą pasakojęs, kaip prieš tris metus su Brene Brown audiokursu „Pažeidžiamumo galia“ ir pats pradėjau narplioti savo užrakintas emocijas
Tačiau Susan Cain šia audioknyga neša dar vieną svarbią žinutę:
Liūdesys, ilgesys, širdgėla n ė r a blogos emocijos. Jos yra vieni didžiausių kūrybiškumo, dvasingumo ir meilės katalizatorių.
Nežinau kaip tu, bet ir pats tikrai esu ne kartą stebėjęs, kaip pati geriausia draugų menininkų kūryba gimsta sunkiausiuose jų gyvenimo etapuose. Apie autorės ir kitų kūrėjų patirtis nemažai išgirsi ir audioknygoje.
Neslėpsiu — tikrai buvo keletas skyrių audioknygoje, kur klausantis atrodė, kad.. „na, tai galėjo būti ir tinklaraščio įrašas“, tačiau buvo ir tokių (pavyzdžiui skyrius „Kaip susitaikyti praradus meilę“), kurie nepaleido iki paskutinio sakinio.
Štai keletas klausimų, į kuriuos atsakymus rasi šioje audioknygoje:
- Kuo naudingas liūdesys?
- Kodėl ilgimės tobulos, besąlygiškos meilės?
- Kaip kūrybiškumas susijęs su liūdesiu, ilgesiu ir transcendencija?
- Kaip susitaikyti praradus meilę?
- Kaip įveikti priverstinį pozityvumą darbe ir kitur?
- Ar turėtume bandyti „įveikti“ sielvartą ir laikinumą?
- Kaip neapsimetinėjant gyventi ir dirbti „pozityvumo tironijoje“?
Labai įdomu buvo išgirsti ir pačios Susan Cain istoriją su jos mama — kaip visas jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojom po to, kai Susan, nieko neįtardama, paliko mamai pasaugoti savo dienoraščius. Šio skyriaus klausiau užgniaužęs kvapą (nors tuo metu bėgiojau po Pavilnį).
Beje, su pačia knygos autore „pažįstami“ esame jau daug metų — pirmą kartą Susan Cain susidomėjau pamatęs jos pranešimą TED — tai buvo jos pirmosios knygos, apie introversiją, pristatymo kalba (ją gali pamatyti čia). Ir jos kalba, ir, vėliau, audioknyga man turėjo didelę įtaką — nes tikrai po jos į savo introvertiškumą pradėjau žiūrėti kaip į supergalią.
Tačiau grįžkime prie „Saldaus liūdesio“. Jei dažnai išgyveni tokias emocijas kaip liūdesys, skausmas, ilgesys ar apmaudas ir būna, kad tiesiog neturi kur dėtis — galbūt ši audioknyga nukreips tinkama linkme. Tikiu, kad ne viena istorija audioknygoje surezonuos.
„Skausmą, kurio negali atsikratyti, paversk kūrybos dovana“ — Susan Cain
Trumpai apie audioknygą:
Autorius: Susan Cain
Pavadinimas: „Saldus liūdesys. Kaip liūdesys ir ilgesys suteikia mums pilnatvės“
Skaito: Valda Bičkutė
Trukmė: 8 val. 45 min.
Ištrauka: 30 min.
Nemokamos ištraukos pasiklausyti gali čia.
Linkėjimai,
Pasidalink: