Kaip sistemiškai tobulinti įmonės procesus. Viena geriausių verslo audioknygų.

Ar žinai, kur šiuo metu yra tavo projekto ar visos tavo įmonės „butelio kakliukas“? O ar žinojai, kad ne visus butelio kakliukus būtina praplatinti — vien to žinojimas gali padėti padidinti veiklos apimtį.

Pirmą kartą E. Goldratt’o „Tikslą“ aš perskaičiau prieš gerus 10 metų.

Tuo metu dar dirbau IT srityje ir ši knyga man paliko be galo gilų įspūdį – išmokė mane ne tik į bet kokią veiklą žiūrėti kaip į nesibaigintį tobulėjimo procesą, bet, dar svarbiau – būtent iš šios knygos išmokau sistemiškai spręsti bet kokią problemą gyvenime.

Tiek IT srityje, tiek asmeniniame gyvenime, tiek – vėliau – ir versle.

Ši knyga iki šiol yra laikoma viena svarbiausių visų laikų verso knygų. Nors pirmą kartą ji buvo išleista dar 1984-taisiais, aprašyti principai yra tiek pat aktualūs šiandien, kiek ir buvo tada.

Ir, beje, nuo pirmojo leidimo knyga buvo atnaujinta jau daugiau nei 30 kartų! 😮

Įdomu, kad kaip verslo knygai buvo pasirinktas labai neįprastas žanras – verslo romanas. Ir tai tik dar labiau sustiprina šią knygą, juolab kad ir aptarta asmeninių santykių problematika yra taip pat aktuali daugumai verslininkų bei vadovų.

Tačiau iš esmės ši knyga – tai „Apribojimų teorijos“ (Theory of Constrains) pagrindai.

Ir nors šioje knygoje daugiausiai kalbama apie gamybos procesų optimizavimą, tačiau būtent ši knyga ir padeda pamatyti kaip apribojimų teorija yra universaliai pritaikoma bet kokioje srityje – nuo kasdienių butinių problemų iki įvairiausių verslo procesų optimizavimo.

Kur yra butelio kakliukas?

Galbūt tau teko kada girdėti išsireiškimą „butelio kakliukas“? Šis terminas pradėtas plačiai naudoti būtent šios knygos dėka.

Kalbant apie butelio kakliuką, man asmeniškai įdomiausia buvo suvokti, kad optimizuojant procesą (bet kokį procesą), ne visada reikia panaikinti butelio kakliuką (tiesą sakant tai net neįmanoma, nes butelio kakliukas visada nusikels kažkur kitur).

Kur kas svarbiau yra suvokimas, kad būtent butelio kakliuko pralaidumas ir nulemia visos sistemos pralaidumą ir pagal tai gali planuoti visą kitą veiklą.

Na bet aš jau pradedu „spoilinti“ … 🤭

Žodžiu, jeigu:

  • Nori išmokti sistemiškai spręsti bet kokias problemas
  • Nori sužinoti kaip gali padaryti daugiau (darydamas mažiau)
  • Nori išmokti mokytis ir mokyti
  • Nori pamatyti kaip svarbu kelti teisingus tikslus (ir tikrinti prielaidas)
  • Nori šiek tiek geriau suprasti kas yra gamyba ir kaip ten viskas veikia

Galiausiai, jei tiesiog nori išgirsti tikrai įdomų ir įtraukiantį verslo romaną, labai rekomenduoju pasiklausyti E. M. Goldratt’o audioknygos „Tikslas“.

Apie audioknygą trumpai:

 

Autorius: Eliyahu M. Goldratt su Jeff Cox
Pavadinimas: TIKSLAS. Nuolatinio tobulėjimo procesas
Garsina: Paulius Čižinauskas
Trukmė: 13 val. 22 min.
Ištrauka: 36 min.

GAUK 20% NUOLAIDĄ AUDIOKNYGAI

 

Linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: