Kaip atrasti ir išsaugoti vidinę ramybę?

Ramybė – tai gebėjimo ištreniruoti protą matyti gyvenimą tokį, koks jis yra, o ne tokį, koks, tavo manymu, jis turėtų būti, rezultatas.“ — Wayne Dyer

Kiekvieną mielą dieną mes susiduriame su galybe iššūkių: nesibaigiantis sąrašas (dar) nepadarytų darbų, vėluojantys projektai, tuštėjanti banko sąskaita, o kur dar antros pusės nekalbadieniai, maištaujantys vaikai (o vaikams – nesukalbami tėvai!).

Visiškas chaosas.

O kartais taip norisi bent trupučio ramybės. Ir tai nėra toks jau ir beviltiškas noras – nedideli pokyčiai ilgainiui gali reikšmingai pakeisti kaip mes jaučiamės, ir net kaip reaguojame į išorinius dirgiklius.

Noriu pasidalinti su jumis keletu mažų (bet reikšmingų) pokyčių, kuriuos galite pamėginti pritaikyti ir savo gyvenime. Ne aš pats juos atradau (ir tikrai ne visus taikau), tai įdomu bus išgirsti ką jūs jau bandėte ar taikote, kas pasiteisino, o kas — ne.

15 būdų įnešti truputi ramybės į savo gyvenimą

1. Nusistatykite ribas

Jei kartais apima jausmas, kad per daug visko vyksta – nusistatykite tam tikras ribas. Nustokite daryti bent kelis dalykus, kurie neturi didelės reikšmės. Pavyzdžiui, nusistatykite limitą kiek kartų per dieną tikrinsite savo el. pašto dėžutę ar socialinius tinklus (Feisbuką, Instagram’ą ir kt.). Įsidiekite programas, kurios apsunkins naudojimąsi šiais įrankiais, ar apribos kiek laiko per dieną juos galite naudoti.

Ir išmokite pasakyti „ne“! Galbūt iš pradžių tai bus keista (taip pat ir tiems, kam įprastai visuomet sakote „Taip“), tačiau pamatę, kad jūs gerbiate savo laiką, su laiku jie pradės dar labiau gerbti jus ir jūsų laiką.

2. Atraskite atsipalaidavimo techniką, kuri veikia jums

Kvėpavimo pratimai, mankšta, ilgi pasivaikščiojimai, joga, muzika, meditacija, o gal plaukiojimas – atraskite tai, kas rezonuotų jums ir pradėkite tai daryti dažniau. Galbūt viskas ko jums reikia — tai pradėti dieną trumpa mankšta?

3. Nedarykite iš musės dramblio

Nereikšmingų dalykų sureikšminimas tik kelia bereikalingą stresą. Susidūrę su tuo, kas gali pasirodyti kaip dramblys, paklauskite savęs: Ar tai tikrai yra taip svarbu, kaip man šiuo metu atrodo? Ar tai bus svarbu ir po 5 metų? Šie klausimai padės atsitraukti ir pažvelgti iš šalies. Greičiausiai paaiškės, kad nėra taip blogai kaip gali pasirodyti.

4. Sulėtinkite tempą

Lygiai kaip emocijos gali įvesti kūną į tam tikrą būseną, kūnas gali kelti (ar slopinti) emocijas. Jei sulėtinsite tempą kai vaikštote, gestikuliuojate ar kalbate – pastebėsite, kaip pradėsite jaustis mažiau įsitempę.

Tempo sulėtinimas padeda sumažinti įtampą ar stresą įvairiausiose situacijose – nuo valgymo iki važinėjimo dviračiu.

5. Švarus darbo stalas – švarios mintys

Skirkite vos 3 minutes savo darbo aplinkai ar kambariui, kuriame esate, aptvarkyti. Tvarkinga, organizuota, sisteminga aplinka atneš skaidrumo bei tvarkos ir jūsų mintims.

6. Susikurkite minimalistinę darbo aplinką

Stalas, kėdė, kompiuteris, vieta stiklinei vandens – tai viskas ko reikia. Jokių dėmesį blaškančių pagundų. Tai įneša ramybės, tvarkos ir leidžia lengviau susikaupti darbui.

7. Atvykite 10 minučių anksčiau

Tai mažas pokytis, tačiau jis gali sumažinti ar visiškai panaikinti keliavimo (pvz. į susitikimą) stresą. Ne tik išvengsite vėlavimo ar skubėjimo pojūčio (jei užstrigtumėte kelyje), bet ir turėsite kelias minutes apsiprasti su (nauja) aplinka ir susikaupti.

8. Priimkite ir paleiskite

Bent karts nuo karto sugrįžkite į dabarties momentą. Jeigu kažkas neigiamo iš praeities (kažkieno ištarti žodžiai ar veiksmai) vis dar sukasi jūsų mintyse – paleiskite tai. Priimkite ir paleiskite susikaupusias neigiamas mintis bei jausmus.

Kai tik priimsite šias mintis – jos pradės netekti galios. Faktiškai įvykę įvykiai ar ištarti žodžiai – telieka faktu. Tačiau paleiskite užsilikusias neigiamas mintis (lyg išmestumėte senus savo drabužius) ir dėmesį sukoncentruokite į šią akimirką.

9. Pasiklauskite, bet ne spėliokite

Minčių skaitymas – praktiškai neįmanomas. Kažkodėl dažnai mėginame tai daryti tik nereikalingai susikurdami daugiau nerimo, stiprindami neužtikrintumo jausmą ir darydami neteisingas išvadas.

Išeitis – klausti, pasitikslinti, kalbėti. Pradžioje tai gali pasirodyti sunku – pasiteirauti kas buvo turima mintyse (nespekuliuoti ir nekurti savų istorijų). Bet ilguoju laikotarpiu tai padės išvengti konfliktų ir nereikalingų problemų.

10. Trumpam ištrūkite

Dažnai būna užsisukame savo rutinoje ir to pasekoje mintyse ratais sukame tuos pačius klausimus, problemas, istorijas.

Atsiverskite knygą, pasižiūrėkite laidą ar filmą. Tačiau pasirinkite jums neįprastą žanrą. Paprasta, tačiau padeda ištrūkti iš užburto rato, o taip pat ir atsipalaiduoti.

11. Išspręskite jus slegiančią problemą

Pasiryžkite išspręsti vieną jus labiausiai slegiančią problemą ar ilgai atidėliotą užduotį ir nebeatidėliokite. Nusipurtykite ją nuo pečių kartu su visu kilusiu stresu bei įtampa.

Tikriausiai jau žinote, ką turėtumėte daryti, tiesiog dar nepradėjote. Kuo ilgiau delsite, tuo stipresnę įtampą jausite viduje. Tad, pakilkite nuo kėdės ir pradėkite tai daryti, skirkite vos 1–3 minutes.

Labai dažnai išspręsti tai užtrunka vos 10-15 minučių, o atidėliojame, būna, pusmetį ar net metus!

12. Savaitgaliui pilnai atsijunkite

Atsiribokite nuo darbų, pabūkite be telefono. Atsijunkite visai ar bent nusistatykite limitą kiek kartų pasinaudosite internetu ar tikrinsite telefoną.

Šeštadienius ir sekmadienius leiskite visą savo dėmesį skirdami šeimai, draugams, mėgstamai veiklai ar tiesiog leisdami laiką gamtoje.

13. „Mažais žingsneliais“

Niekur neskubėkite. Judėkite mažais žingsniais. Būkite dėmesingesni —  vis tiek visko niekada nepadarysite, o jei taip — ar yra prasmės stengtis tai ką darote padaryti kuo greičiau? Su kuo jūs lenktyniaujate? Judėdami lėtai, mažais žingsniais, patirsite žymiai mažiau streso, o padarysite, dažnai, dar daugiau, ir dar geriau.

Nespauskite savęs. Tai suteiks ne tik daugiau vidinės ramybės, bet ir daugiau džiaugsmo bei pasitenkinimo.

14. Kvėpuokite

Kai pajuntate kad jus apėmė nerimas, giliai pasinėrėte į rūpesčius ar nugrimzdote į neigiamų minčių liūną – visą savo dėmesį akimirkai nukreipkite į kvėpavimą. Minutę ar bent pusę minutės stebėkite kaip oras įeina ir išeina… Tai nuramins kūną ir leis jūsų mintims sugrįžti į šią akimirką.

15. Atminkite: rytoj laukia nauja diena

Kartais pasitaiko tikrai blogų dienų. Arba kažkas sujaukia jūsų dienos planus ir nepadarote to, ką planavote. Arba negaunate to, ko tikėjotės.

Kai taip nutinka, prisiminkite, kad rytoj išauš nauja diena. Ir galėsite pamėginti planus įgyvendinti iš naujo. Savęs smerkimas ir kaltinimas – neefektyvi strategija (ir gali turėti neigiamų pasekmių). Verčiau susikoncentruokite į tai, ką darysite rytoj.

Sekantis žingsnis

Visos šios praktikos tikrai gali padėti, tačiau aš atradau, kad svarbiausias dalykas vidinei ramybei užtikrinti yra tinkamai pradėti dieną — tam aš naudoju vieną ypatingą įrankį, kuriuo noriu pasidalinti ir su tavim.

Tikiu, kad ir tau šis įrankis gali padėti:

  • Lengvai susidėlioti aiškius dienos prioritetus,
  • Subalansuoti kūną, emocijas ir protą,
  • Užsikrauti energija visai dienai.
 SPAUSK ČIA JEI NORI SUŽINOTI DAUGIAU   

Šiuo įrankiu pasidalinsiu su tavimi nemokamai.

Šilčiausi linkėjimai,


Apie Autorių

Aurimas Mikalauskas

Facebook Instagram YouTube

Audioknygos mane lydi kelionėse, sportuojant, vartantis paplūdimyje, važiuojant dviračiu, kartais net ir miegant. Knygą paimti į rankas ne visada spėju, o audioknygai laiko randu kasdien. Plačiau.


Pasidalink: